Silny, silniejszy, najsilniejszy, crossCross to trening funkcjonalny i wytrzymałościowo siłowy tylko na pierwszy rzut oka. Chwilę potem staje się pasją, filozofią, budowaniem społeczności oraz formatowaniem samodyscypliny, hartu ducha i ciała… Wszystko razem daje możliwości osiągania nieosiągalnej, niezwykle wysokiej sprawności fizycznej.

Możesz dołączyć w każdej chwili.

Nie jeden, tylko każdy z dziesięciuCross pomaga nam obudzić sprawność, którą tracimy przez rozwój cywilizacyjny. Pozwala osiągać wysoki poziom w każdej z 10 umiejętności fizycznych: wytrzymałości krążeniowo - oddechowej, szybkości, sile, elastyczności, mocy, wytrzymałości, koordynacji, zwinności, równowadze i celności.

Bardzo ważnym elementem jest wysoka intensywność treningu, więc stopień trudności jest dopasowywany do uczestnika tak, aby mógł on wykonać jak największą pracę w jak najkrótszym przedziale czasowym (umożliwione jest to przez weryfikację ciężaru, odpowiedniego doboru alternatywnych, mniej wymagających ćwiczeń).

Where are all the machines?
– We are the machines!Od uczestnika zajęć do zawodnika droga nie jest taka długa. Konsekwencja, determinacja i regularność wystarczą aby móc reprezentować Kuźnię podczas lokalnych i nie tylko, zawodów. Będziemy obecni na większości z nich. Liczymy, że razem z Tobą!


Pokój nauczycielski, dyrektoriat :)

Maciej Łuczak

Master of Sport World Class (pierwszy Polak)


Rekordzista i Mistrz Świata IKMF World Championship Kettlebell Marathon
Mistrz Polski w Półmaratonie Kettlebell 2016, Elbląg, Polska
Mistrz Polski Kettlebell Sport 2016, Olsztyn, Polska
I miejsce World Kettlebell Grand Prix Series 2016, Olsztyn, Polska


Fizjoterapeuta, trener sportowców oraz trener personalny.
Założyciel oraz szef wyszkolenia Instytutu Kettlebell.
Prezes oraz wykładowca Polskiego Stowarzyszenia Girevoy Sport.
Certyfikowany sędzia organizacji International Kettlebell Marathon Federation.


Autorytet oraz bezkonkurencyjnie najlepszy zawodnik Kettlebell Sport w kraju.
Prowadzi zajęcia KETTLEBELLS oraz KETTLE HARDSTYLE. Pracuje w oparciu o swoją autorską metodę treningu.

Marcin Żaworonek

Trener personalny, crossfit w Kuźnia Centrum Atletyki


Zainteresowany sportem od 8 roku życia – zaczynając od siłowni, po sztuki walki aż do treningu funkcjonalnego. Dzięki systematycznie zdobywanej wiedzy w ciągu 15 lat treningów, Marcin proponuje treningi o zróżnicowanym poziomie i charakterystyce. „Na swoich treningach stawiam na dobrą zabawę, w której zawarte są cele treningowe podopiecznego oraz moje uwagi i sugestie. Trening to nie tylko godzina w klubie, ale pozostałe 23, które również muszą być odpowiednio wykorzystane”. W życiu codziennym jak i w treningu jego myślą przewodnią jest „nie patrz ile już zrobiłeś, zobacz ile jeszcze zostało”.W ramach pogłębiania swojej wiedzy i doświadczenia ukończył wiele kursów i warsztatów, wśród których najważniejsze:- Elite Performance Institute – Strength & Conditioning Certification Phase 1&2 - Instruktor podnoszenia ciężarów – Polska Akademia Sportu - Instruktor kulturystyki – Państwowa Akademia Sportu - Kształtowanie kobiecej sylwetki, Joanna Gruszecka - Dieta i suplementacja w Crossfit, Dawid Białowąs

Zapisy na zajęcia


Gdziekolwiek jesteś zapiszesz się na zajęcia, umówisz na trening lub sprawdzisz swoje osiągnięcia
w Strefie Klienta na stronie www.kuznialodz.pl
a od połowy stycznia 2017 roku również przez aplikację mobilną KUŹNIA GO na swoim smartfonie.