fbpx

BAZA WIEDZY

Dorota Kiermasz

Jak dbać o rękawice bokserskie/MMA.

Obecnie rękawice bokserskie zostały odwieszone, jednak z powrotem wiosny i luzowaniem obostrzeń powoli będą wracać do gry. Dlatego przypominamy o dbaniu o nie!

Rękawice dobrze zakładane i często konserwowane na pewno posłużą przez wiele lat.

Pamiętajcie o kilku podstawowych zasadach:

  • Zapoznaj się z instrukcją pielęgnacji rękawic, która może być różna w zależności od ich konstrukcji i materiałów z których zostały wykonane.
  • Zawsze używaj owijek bokserskich, które będą wchłaniały pot podczas treningu!
  • Pamiętaj o wysuszeniu rękawic. Rękawice należy suszyć w temperaturze pokojowej, nie należy suszyć ich na grzejnikach, ani na ostrym słońcu, ponieważ wysoka temperatura może prowadzić do pękania materiału i rozwoju bakterii! Można też wypchać je gazetami, lub woreczkami z ryżem – „wkładki” wchłoną wilgoć. Możesz też kupić specjalne wkładki.
  • Stosuj środki antybakteryjne, jednak sprawdź czy nie wywołują one u Ciebie reakcji alergicznej. 
  • Rękawic treningowych, zwłaszcza bokserskich, nie powinno się prać.
  • Nie pożyczaj swoich rękawic znajomym! Każdy ma inną florę bakteryjna, a wymieszanie bakterii może przyspieszyć wydzielanie nieprzyjemnego zapachu.
  • Po dłuższym nie używaniu rękawic skórzanych warto je natłuścić, gdyż sucha skóra ma większą tendencję do pękania.
  • Jedną z najstarszych i najskuteczniejszych metod na pozbycie się przykrego zapachu rękawic jest ich zamrożenie, jednak muszą one być suche!

Jeżeli macie własne sprawdzone sposoby dbania o rękawice bokserskie to piszcie o nich w komentarzach pod artykułem!


Kuźnia Łódź Jak być na diecie w świeta

Z jednej strony nikt z nas nie chce odmówić sobie Świątecznych potraw, z drugiej jednak nie chcemy w trakcie tych 3 dni zaprzepaścić wszystkiego, co osiągnęliśmy do tej pory. W tej sytuacji zachęcamy do umiaru i zdrowego podejścia. Dajcie sobie trochę luzu. Święta to magiczny czas, który ma miejsce tylko raz w Roku, a pamiętaj […]

Gi (kimono) do BJJ to wyjątkowy strój wyjściowy, zbroja o którą należy dbać aby posłużyła jak najdłużej! Obecnie na rynku są dostępne kimona o różnych parametrach i gramaturach, dlatego zawsze warto zapoznać się z instrukcją „obsługi” która znajduje się na metce.