fbpx

BAZA WIEDZY

PODCAST

Podcast dla tych co ćwiczą

Za mikrofonem Maciej Pietkiewicz. Trener personalny, wykładowca, czynny zawodnik kulturystyki oraz współwłaściciel szkoły trenerskiej – Kuźnia Centrum Atletyki.

KATEGORIE


Czy odżywka białkowa nasila powstawanie wzdęć i gazów? Jak temu zaradzić?

Wzdęcia są jednym z elementów procesu, w jaki Twoje ciało pozbywa się nadmiaru gazów jelitowych. Drugi sposób to odbijanie. Gazy jelitowe pochodzą: po pierwsze z powietrza połykanego podczas spożywania posiłków lub mówienia, a po drugie, z fermentacji resztek pokarmowych zachodzącej w jelitach pod wpływem bakterii.

Maciej Pietkiewicz Siłownia Trener Perosnalny

Siłownia po kwarantannie

Na pewno wiele osób czeka na otwarcie siłowni i klubów fitness. Od razu wielu z was może się oburzyć, że obecnie są inne ważniejsze sprawy/sytuacje które zagrażają ludzkiemu życiu i otwarcie siłowni to sprawa najmniej ważna. OK! Sam cieszę się, że mi i mojej rodzinie udaje się trzymać z dala od zagrożenia. Szczerze współczuję wszystkim których to dotknęło ale…

Dyskopatia Kuźnia Łódź blog

Dyskopatia a trening siłowy

Dyskopatia owiana jest niejednym mitem. Wypadający dysk, wysunięty „krąg”, strzeliło coś w kręgosłupie. Opisy tego typu nie mają nic wspólnego z anatomią, fizjologią oraz neurologią! Niestety są wielokrotnie powtarzane zarówno przez poszkodowanych jak i lekarzy. Niestety większość opisów tego typu powstało na bazie odczuć empirycznych i nie mają nic wspólnego z rzetelną wiedzą na temat funkcjonowania naszego organizmu jako spójnej całości.

Trener poszukiwany! Jak wybrać trenera dla siebie?

Decyzja podjęta! Zaczynasz swoją przygodę z treningami i poszukujesz trenera skrojonego na miarę twoich potrzeb. Czym powinieneś się kierować przy wyborze osoby, w której ręce oddasz swoje zdrowie i sylwetkę?

Czy sporty walki faktycznie są dla kobiet?

Kiedy mówię ludziom co trenuję, często wywołuje to wielkie zaskoczenie. Jestem artystką i niejednokrotnie nie pasuje im to do mojego wizerunku. Wynika to z błędnego, stereotypowego, postrzegania sztuk walki. Pozwólcie że opowiem o tym na moim przykładzie.

Rola fizjoterapii w rekreacyjnym uprawianiu sportu

Sport od zawsze był związany z kontuzjami. Obecnie wyniki sportowe zawodowców są tak bardzo wyśrubowane, że aby je pobić muszą wznieść się na wyżyny możliwości ludzkiego ciała. Osiągnięcie tego nie było by możliwe bez odpowiedniego zadbania o odnowę biologiczną oraz prewencję kontuzji. Za tym stoi bardzo mocno rozwinięta fizjoterapia sportowa. Często nad zdrowiem jednego sportowca stoi kilku terapeutów. Jednak czy zwykły Kowalski trenujący rekreacyjnie kilka razy w tygodniu powinien być pod okiem fizjoterapeuty?