fbpx

BAZA WIEDZY

PODCAST

Podcast dla tych co ćwiczą

Za mikrofonem Maciej Pietkiewicz. Trener personalny, wykładowca, czynny zawodnik kulturystyki oraz współwłaściciel szkoły trenerskiej – Kuźnia Centrum Atletyki.

KATEGORIE


Co wybrać przed, a co wybrać po treningu?

Podstawowym makroskładnikiem w diecie osoby aktywnej fizycznie są węglowodany. Są one przede wszystkim ważnym paliwem podczas treningu. Jednak zapasy węglowodanowe w postaci glikogenu w mięśniach i wątrobie są ograniczone i szybko się wyczerpują, co najczęściej kończy się zmęczeniem i zmniejszeniem wydolności. Nastąpi to jeszcze szybciej, jeśli zapasy glikogenu są na bardzo niskim poziomie jeszcze przed treningiem! Dlatego należy zadbać o to, aby jego poziom był możliwie najwyższy przed wysiłkiem.

Potrzeba ruchu u dziecka

Obecnie aktywność fizyczna u dziecka to nie norma. To wyjątek. Potrzeba ruchu u dziecka jest naturalna. Dzieci nie trzeba namawiać do ruchu, gdyż należy on do ich podstawowych potrzeb. Od początku swojego istnienia na świecie wierci się i kręci. Jak tylko nauczy się przemieszczać to każdy rodzic musi mieć oczy dookoła głowy a i tak istnieje duża szansa, że ten mały szkrab gdzieś przemknie niezauważony.

6 wskazówek dla siedzących za biurkiem

Ból pleców? Dyskomfort w obszarze, szyi i barków? – Poznaj sposoby na niwelowanie tych nieprzyjemności!

Fitness czy trening siłowy – dylemat kobiet trenujących

Odpowiedź na pytanie „fitness czy siłownia?” jest niejednoznaczna. To zależy jaki jest twój cel oraz jaką formę aktywności fizycznej lubisz. Jako wieloletni trener fitness i trener personalny bardzo często spotykam się z tym pytaniem. W tym artykule biorę go pod lupę!

Jak trenować, żeby robić progres i osiągać założone cele?


Istnieje wiele czynników, które umożliwiają zrobić krok do przodu. Jednym z nich jest GRANICA KOMFORTU – fizjologiczny parametr, który decyduje o tym, w jakim stopniu twój trening był efektywny. Wiele osób nawet się do niej nie zbliża, dlatego cały czas stoją w miejscu mimo włożonego wysiłku.

Dlaczego nie osiągam wyników?

Często zapominamy, że sukces tak naprawdę musi urodzić się dwa raz, pierwszy raz w naszej głowie, drugi w realnym życiu. Jak to się ma do rzeczywistości?