Zajęcia dla najmłodszychDzieci mają coraz mniej codziennej aktywności fizycznej. Podobnie jak dorośli, korzystają z transportu do i ze szkoły. Nie pokonują same większych dystansów ponieważ boimy się o nie i nie odstępujemy ich na krok. Miejsca zabaw, w których sami bawiliśmy się w dzieciństwie, uznajemy dziś za niebezpieczne, zakazując naszym dzieciom swobodnej organizacji czasu wolnego. Dzieci, podobnie jak dorośli, są coraz mniej aktywne fizycznie, przejmują od nas wzorzec siedzącego trybu życia, co prowadzi do problemów zdrowotnych, w tym, między innymi nadwagi.
Nadwaga wśród dzieci to niestety tylko jeden z problemów. Brak ruchu w wieku przedszkolnym i w nauczaniu początkowym, przekłada się również na problemy w rozwoju układu nerwowego Regularna aktywność fizyczna u dzieci wpływa między innymi na zdolności poznawcze (zwłaszcza planowanie i koordynacja zadań), co w połączeniu z lepszą jakością snu, zmniejsza objawy depresji i podnosi samoocenę u dzieci. EPR Edukacja Przez Ruch (Education Through Movement - ETM) to coraz bardziej popularny, sprawdzony i polecany, system nie tylko kształcenia ale i terapii dzieci.
W Kuźni profil zajęć grupowych dla dzieci to w głównej mierze oferta zajęć z elementami sztuk walki. W trakcie tych zajęć dzieci nauczą się etyki dojo (sali treningowej) oraz pracy w grupie. Nauka sportów walki kształtuje charakter oraz uczy samodyscypliny. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy z przygotowaniem pedagogicznym, wieloletnim doświadczeniem zawodniczym i trenerskim w pracy z dziećmi. Dodatkowe zalety treningu sztuk walk to: wszechstronny rozwój psychomotoryczny, kształtowanie postawy Fair-Play, nauka radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia.
KIDSAkidsB

Oferta zajęć dla najmłodszych

Zapasy 6+

Kształtowanie i wzmacnianie prawidłowego rozwoju fizycznego dziecka poprzez ćwiczenia ogólnorozwojowe z elementami sportów chwytanych. Zajęcia odbywają się w strojach gimnastycznych. Przeznaczone dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Łukasz Góral

Zapasy 6+


Magister Pedagogiki – Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne, były wieloletni zawodnik kadry narodowej w zapasach w stylu wolnym, brązowy medalista Mistrzostw Europy, wielokrotny Mistrz Polski w zapasach w stylu wolnym. Na co dzień pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego oraz trener zapasów.
Zajęcia prowadzone przez Łukasza kształtują u dzieci pewność siebie, uczą współzawodnictwa i radzenia sobie z porażką, charakteryzują się też dużą dynamiką i ciekawymi metodami przekazywania wiedzy i umiejętności. Łukasz zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo podopiecznych, ale również na szybkie dążenie do mistrzostwa sportowego.

Zapisz dziecko na zajęcia

W ofercie dwa karnety dla najmłodszych, 4- i 8-wejściowe, umożliwiające regularne treningi z rówieśnikami oraz z rodzicami.