Życie jest ruchemJesteśmy stworzeni do bycia w ciągłym ruchu. Wszystkie tkanki, narządy, cały nasz materiał genetyczny, zbudowane i ukształtowane zostały dziesiątki tysięcy lat temu, kiedy poruszanie się i stała sprawność fizyczna były warunkiem koniecznym do przetrwania.

Całe nasze życie to ciągły ruch. Od dziecięcych zabaw do wspinaczki na górskie szczyty. Ruch warunkuje bez mała wszystko, co robimy. Zużycie tlenu, które od 0,25 litrów na minutę w spoczynku, wzrasta nawet do 7 litrów, zmiana ciśnienia krwi, temperatury, wytwarzanie kwasu mlekowego, adrenaliny, hormonu wzrostu, kortyzolu… wszystkie te procesy sprawiają, że jesteśmy sprawni po to, by być aktywni a dzięki stałej aktywności utrzymujemy wysoki poziom sprawności.

Nie chcemy ograniczeń. Ból, uraz, kontuzja - kiedy nas dopadną - mogą wywołać ogromne spustoszenia w prywatnym, zawodowym i społecznym życiu.

Jesteśmy tu by pomóc, podnieść i przywrócić pełną sprawność. Ale nie tylko. Staramy się wzmocnić i zabezpieczyć ciało przed kontuzjami i przywracając pełne zakresy ruchowe.

Jesteśmy tu by pomagać.
Indywidualną terapią leczniczą.

fizjoAfizjoB

FizjoterapiaCzy to codzienny trening czy niedzielna gimnastyka - ryzyko kontuzji istnieje zawsze. Często delikatny, chwilowy ból i dyskomfort są lekceważone, choć jest to ostrzeżenie, że coś nie gra. Nie czekaj - zgłoś się do specjalisty, poszukajcie przyczyn bólu i przywrócicie prawidłową biomechanikę. Dzięki temu uchronisz się od konieczności rezygnacji z aktywności fizycznej na dłuższy czas.
Nie pozwól się zbyt długo zatrzymać w działaniu. Wysoko wykwalifikowani terapeuci pomogą zmniejszyć dolegliwości, złagodzić napięcie i szybciej odzyskać sprawność po kontuzji. Wrócić do żywych.

Fizjoterapeuci

Paweł Wasiak

Fizjoterapeuta

530 84 66 66


Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobył w uznanych placówkach rehabilitacyjnych w Warszawie. Poza pracą ze sportowcami zajmuje się terapią dna miednicy oraz terapią kobiet w ciąży. Dla pań z problemami ginekologiczno-urologicznymi oferuje konsultacje oraz pomoc w planowaniu dalszego leczenia. Warsztat terapeutyczny z zakresu fizjoterapii ortopedycznej i traumatologii sportu m.in. terapii manualnej, terapii tkanek miękkich, MedicalTherapy Trening i PNF.

Maciej Łuczak

Master of Sport World Class (pierwszy Polak)


Rekordzista i Mistrz Świata IKMF World Championship Kettlebell Marathon
Autorytet oraz bezkonkurencyjnie najlepszy zawodnik Kettlebell Sport w kraju.
Fizjoterapeuta, trener sportowców oraz trener personalny. Pracuję w oparciu o swoją autorską metodę treningu.

Terapeuta i trener w klinice rehabilitacji Columna Medica, partnera medycznego Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Założyciel oraz szef wyszkolenia Instytutu Kettlebell.
Prezes oraz wykładowca Polskiego Stowarzyszenia Girevoy Sport.
Certyfikowany sędzia organizacji International Kettlebell Marathon Federation.
Pracuje w oparciu o swoją autorską metodę treningu.

KinesiotapingPlastrowanie / Kinesiotaping polega na oklejaniu ciała specjalnymi plastrami, głównie w celu złagodzenia bólu, a także by zapobiec kontuzjom. Plastry stworzone są z bawełny i kleju akrylowego. Mają one grubość i ciężar zbliżony do skóry i podobnie jak ona są dość rozciągliwe. Ponadto przepuszczają powietrze i są wodoodporne. Plastry można nosić od kilu dni do kilku tygodni lub do momentu odklejenia się plastra.

FMS™Ocena FMS™ poza identyfikacją zaburzeń wzorców i asymetrii, pozwala natychmiast ustalić kryteria i kierunki działań korygujących, które przywracają prawidłową jakość wzorców ruchowych. Weryfikacją progresji poprawy jest wynik uzyskiwany w ocenie FMS™ prowadzonej przez trenera czy fizjoterapeutę. FMS™ to między innymi:
– obniżenie ryzyka urazu/przeciążenia
– identyfikacja słabych ogniw łańcucha kinematycznego, asymetrii
– śledzenia progresji

Zapisy na Zabiegi

Aby skorzystać z usług gabinetu, skontaktuj się bezpośrednio z fizjoterapeutą, skorzystaj z pomocy recepcji lub prześlij wypełniony formularz.

Wybierz Fizjoterapeutę / Określ Cel Wizyty

Paweł WasiakMaciej Łuczakdowolnie
Preferowana pora kontaktu8-12:0012-16:0016-20:00

Cel wizytyTesty i badaniaMasażKonsultacja fizjoterapeutycznainne

Zgadzam się na przetwarzanie danych podanych w tym formularzu przez Fit Concept Sp. z o.o., z siedzibą w Łodzi przy ulicy ul. Gdańskiej 126/128, prowadzącą klub Kuźnia Centrum Atletyki, wyłącznie w celach związanych z umówieniem wizyty w Gabinecie Fizjoterapii Kuź