Kaliste, co? Znika?Kalistenika (stgr. καλὸς σθένος kallos sthenos – „piękno i siła”) czyli trening z wykorzystaniem masy własnego ciała, jest chyba dziś jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin w Polsce. Znana i stosowana już w starożytnej Grecji czy legionach Imperium Rzymskiego, promowana przez ikonę Bruce Lee, opiera się na prostych ćwiczeniach jak pompki, podciąganie na drążku, dipy, przysiady czy brzuszki.
Ma pozytywny wpływ na układ krwionośny, kształtuje mięśnie, równowagę, zwinność i koordynację.

Możesz dołączyć w każdej chwili.

Wykuć każdy możeKalistenika rozwija naszą dynamikę, wytrzymałość, koordynację ruchową, siłę, zwinność i… precyzję. Czy chcemy spalić tkankę tłuszczową, czy wyrzeźbić harmonijną masę mięśniową to trening idealny, który pozwoli nam zachować sprawność fizyczną do późnej starości.

Widczne efekty przychodzą szybko. Już po kliku tygodniach zobaczymy różnicę w naszej sylwetce. Ważna jest motywacja, a trenując w grupie, tego akurat nam nie zabraknie!

Dołącz do Sekcji i zdobądź tytuł "wykutego"


Pokój nauczycielski, dyrektoriat :)

Kamil Hajczyk

Koordynator Strefy Kalisteniki


Trener WCO Level 1 Bodyweight Skills
W podstawówce zamiast grać w gałę wolał podciągać się na trzepaku. "Od dziecka" fan aktywnego trybu życia. Dirt biking, siłownia, w międzyczasie siatkówka. Odnalazł się w kalistenic. Uczestniczył w pierwszym oficjalnym kursie na trenera kalisteniki w Polsce, prowadzonym przez Kennetha Gallarzo, gdzie zdobył uprawnienia Trener WCO Level 1 Bodyweight Skills. Fan retro motoryzacji i największy hipster w mieście.

Dominika Grabarczyk

Siła, ambicja, pokora, determinacja


Zaczynając od jazdy konnej, poprzez lekkoatletykę, sprint na 400m, biegi ekstremale, dziś oddała się treningom funkcjonalnym oraz kalistenice. Jako pierwsza kobieta spełniła wymogi siłowe, wytrzymałościowe i wstąpiła w szeregi Wykutych na Drążku - zaawansowanej grupy Kalistenicznej w Kuźni.
Dzięki niesamowitej charyzmie i ogromnemu pokładowi pozytywnej energii Dominiki, każdy trening wytrzymałościowy pomimo zwątpień i niepewności, jest możliwy do przejścia!

Zapisy na zajęcia

Gdziekolwiek jesteś zapiszesz się na zajęcia, umówisz na trening lub sprawdzisz swoje osiągnięcia
w Strefie Klienta na stronie www.kuznialodz.pl
Możesz również to wykonać przez aplikację mobilną KUŹNIA GO na swoim smartfonie.