BAZA WIEDZY

Kuźnia Łódź

5 Najskuteczniejszych Ćwiczeń Na Rzeźbienie Mięśni

Siłownia Kuźnia w Łodzi oferuje wiele możliwości, które pomogą Ci w osiągnięciu wymarzonej sylwetki.

Najpierw masa, potem rzeźba!
Jeśli teraz wreszcie przyszedł czas, żeby się wyciąć, to wskakuj na siłownie.
Przygotowaliśmy dla Ciebie 5 podstawowych ćwiczeń. Poziom trudności możesz regulować ilością obciążenia. Więc jeśli chcesz osiągnąć wymarzoną sylwetkę, to wykujesz ją na Kuźni.

Przysiady ze sztangą

To ćwiczenie angażuje kilka partii mięśni jednocześnie: uda, pośladki, brzuch i dolną część pleców. Poprawna technika jest gwarancją sukcesu, a nie ciężar jaki zastosujesz. Obciążenie zwiększaj stopniowo. Wszystko przyjdzie z czasem.

Pompki na poręczach

Jeśli marzysz o wyrzeźbionych ramionach, klatce piersiowej i mięśniach tricepsów, pompki na poręczach są doskonałym wyborem. To intensywne ćwiczenie wymaga dużo siły, ale daje spektakularne rezultaty. Na siłowni znajdziesz odpowiednie poręcze do wykonywania tego ćwiczenia.

Unoszenie hantli w przód

Unoszenie hantli w przód to skuteczne ćwiczenie na mięśnie ramion i przedramion. Na Kuźni znajdziesz naprawdę szeroki przekrój ciężarów, więc z pewnością znajdziesz odpowiedni dla siebie. Ciężar dobierz tak, żeby bez strat na technice wykonywania ćwiczenia zrobić 10-12 powtórzeń. Jeśli czujesz wysiłek, ale dajesz radę, to ten hantel jest dla Ciebie. Unoszenie hantli w przód możesz wykonywać zarówno stojąc, jak i siedząc na ławce treningowej. 

Plank

Plank, inaczej deska, jest dość statycznym ćwiczeniem. Wzmacnia przede wszystkim mięśnie brzucha, pleców i pośladków, ale również ramiona. To ćwiczenie przyniesie Ci najwięcej korzyści na końcu treningu. Jednak jeśli będziesz wykonywać je źle, nie nastąpi żadne wzmacnianie mięśni. Dlatego warto skorzystać z treningu personalnego, samemu często ciężko jest skorygować swoje błędy.

Martwy ciąg

Nie taki diabeł straszny, jak wygląda. To ćwiczenie wzmacnia przede wszystkim dolne partie mięśni. Może jednak być obiążające dla odcinka lędźwiowego pleców, jeśli jest źle wykonywane. Dlatego wykonuj je poprawnie i stopniowo zwiększaj obciążenie, żeby uniknąć kontuzji.

Na sam koniec

Żeby wyrzeźbić super sylwetkę potrzebujesz dwóch rzeczy: systematyczności i różnorodności. Wykonuj głównie te ćwiczenia, które angażują wiele grup mięśniowych jednocześnie. Na naszej siłowni odkryjesz wiele możliwości rozbudowy swoich mieśni. Czy to na zajęciach cross, czy to z trenerem. Zaproponowane przez nas ćwiczenia są doskonałe na każdym etapie rozwoju mięśni. Dlatego właśnie warto je włączyć do codziennego planu treningowego.

Pracuj nad swoimi mięśniami, ciesz się postępem i bądź gotowy na nowe wyzwania. Twoja wymarzona sylwetka jest na wyciągnięcie ręki! 


Zajęcia Fitness na Kuźni to wspólne dążenie do indywidualnych celów.

Zazwyczaj najtrudniej jest nam wykonać ten pierwszy krok do zdrowia i formy. To ta chwila, w której decydujesz się na zmiany, na lepszą wersję samego siebie. Na Kuźni ta droga jest wyjątkowa dzięki treningowi personalnemu, który staje się Twoim towarzyszem w tej podróży ku lepszemu ja. Nie ma jednej drogi do sukcesu Każdy z nas […]