BAZA WIEDZY

Maciej Danielewicz

Maciej Danielewicz Trener Perosnalny Kuźnia Łódź

Czy trenowanie zgodnie z zasadą „100% albo NIC” jest dobre?

Czy kiedy dajesz z siebie wszystko to Twój trening jest maksymalnie skuteczny? Co to jest stres metaboliczny? Jak stymulować ciało do odpowiedniego wzrostu?

📌 Trening doprowadza do zjawiska nazywanego stresem metabolicznym- nagromadzenia metabolitów wtórnych w pracujących mięśniach, które odczuwane jest pieczeniem i słynną „pompą”.

📌 Gdy na każdym treningu będziemy pracować do granic naszych możliwości poziom stresu metabolicznego, nagromadzenie metabolitów w mięśniach będzie za wysokie, żeby mogło dochodzić do hipertrofii mięśniowej.


📌 Trening to przeciążenie dla organizmu i o ile odpowiednio dawkowane przeciążenie nie jest niczym złym, to zbyt duże, nieodpowiednie przeciążanie doprowadza do zmęczenia, następnie przemęczenia i ostatecznie do przetrenowania.


📌 Pamiętajmy, że aby dochodziło do hipertrofii mięśniowej musimy STYMULOWAĆ włókna mięśniowe a nie NISZCZYĆ.


Kawa i jej dobroczynne właściwości - Marek Tkaczyk Łódź - Kuźnia Łódź - Dietetyk Łódź

Jakie są dobroczynne skutki picia kawy? Czy spożycie kawy zawsze działa korzystnie na nasze zdrowie? Tego wszystkiego dowiecie się już dziś! 👌🏼😃

Rola Warzyw i Owoców w diecie - Marek Tkaczyk - Kuźnia Łódź

Zapewne każdy z Was słyszał twierdzenie że warzywa i owoce są zdrowe i powinniśmy je spożywać. Ale co takiego zawierają w sobie warzywa i owoce? Dlaczego powinniśmy je regularnie spożywać?  Czy, aby być zdrowym wystarczy po prostu włączyć do diety warzywa i owoce? Dziś przyjrzymy się temu zagadnieniu nieco bliżej.