BAZA WIEDZY

Maciej Danielewicz

Maciej Danielewicz Trener Perosnalny Kuźnia Łódź

Czy trenowanie zgodnie z zasadą „100% albo NIC” jest dobre?

Czy kiedy dajesz z siebie wszystko to Twój trening jest maksymalnie skuteczny? Co to jest stres metaboliczny? Jak stymulować ciało do odpowiedniego wzrostu?

📌 Trening doprowadza do zjawiska nazywanego stresem metabolicznym- nagromadzenia metabolitów wtórnych w pracujących mięśniach, które odczuwane jest pieczeniem i słynną „pompą”.

📌 Gdy na każdym treningu będziemy pracować do granic naszych możliwości poziom stresu metabolicznego, nagromadzenie metabolitów w mięśniach będzie za wysokie, żeby mogło dochodzić do hipertrofii mięśniowej.


📌 Trening to przeciążenie dla organizmu i o ile odpowiednio dawkowane przeciążenie nie jest niczym złym, to zbyt duże, nieodpowiednie przeciążanie doprowadza do zmęczenia, następnie przemęczenia i ostatecznie do przetrenowania.


📌 Pamiętajmy, że aby dochodziło do hipertrofii mięśniowej musimy STYMULOWAĆ włókna mięśniowe a nie NISZCZYĆ.


Wracamy do tematu cukru. Tym razem przyjrzymy się mu w aspekcie odchudzania. Czy można spożywać cukier podczas stosowania diet odchudzających? Czy może on mieć jakiś dobroczynny wpływ? 🤔

Jak myślicie o czym będzie ten artykuł? Czy któryś z tych produktów będzie dobry, a któryś zły? 🤔 Zaraz się tego dowiecie!