BAZA WIEDZY

Kuźnia Łódź

W zdrowym ciele Zdrowy Duch: Jak Regularny Wysiłek Fizyczny Wpływa na Twoje Samopoczucie? 

Regularny trening na siłowni wpływana na nasze samopoczucie w wielu obszarach.

Dużo się dzieje teraz na świecie i nie jest to obojętne dla naszego organizmu, który jest narażony na stres. Dlatego tak ważne jest zadbanie o siebie zarówno w strefie psychicznej jak i fizycznej. W ostatnim czasie coraz więcej pojawia się treści wellnessowych, z różnymi technikami poprawy nastroju. Jednak jedną z najskuteczniejszych metod złapania prawdziwego balansu w życiu jest aktywność fizyczna, która jest wpisana w naszą naturę. 

Nie musisz sportem zajmować się zawodowo, żeby wyciągnąć z treningu, to co istotne. Wystarczy znaleźć odpowiednią dla siebie aktywność i wykonywać ją w miarę regularnie. A jeśli jesteś ciekawy/a jakich efektów możesz się spodziewać, to zachęcamy do zgłębienia tematu 😉

Redukcja stresu i poprawa nastroju

Podczas wykonywania ćwiczeń w Twoim organizmie wydzielają się endorfiny - powszechnie nazywanymi hormonem szczęścia. To naturalny, szybki, a przede wszystkim zdrowy sposób na poprawę nastroju. Co więcej efekt nie jest chwilowy, dlatego warto ruszyć cztery litery na siłownię. Po treningu możemy poczuć się ogólnie lepiej na ciele i umyśle, ale ten efekt utrzymuje się znacznie dłużej. 

Zwiększenie energii i wydajności

Jeśli wydaje Ci się, że trening to raczej wysysacz energii, to jesteś w błędzie. Mimo iż bezpośrednio po treningu możesz odczuwać zmęczenie, to długofalowo poziom energii jakim będziesz dysponować na codzień wzrośnie. Regularne ćwiczenia wspomagają naszą wydolność, a także poprawiają jakość snu, o czym więcej przeczytasz w dalszej części artykułu. 

Poprawa snu 

Osoby, które regularnie trenują śpią lepszym i głębszym snem, co przekłada się na ich ogólną jakość życia. Pamiętaj jednak, żeby dopasować porę i intensywność treningu do swojego rytmu. Niektóre osoby wolą ćwiczyć z samego rana, ponieważ po treningu czują się pobudzone. Z tego samego względu nie polecamy późnowieczornych workoutów, bo mogą utrudnić zasypianie. 

Poprawa samooceny i pewności siebie

Jednym z efektów ubocznych regularnego trenowania jest smukła i umięśniona sylwetka oraz wzrost wydolności organizmu 😀 Ale nie tylko wygląd sprawia, że czujesz, że świat należy do Ciebie. W momencie, w którym udowodnisz sobie, że możesz więcej niż myślisz i przekraczasz własne limity, to wiesz, że możesz na siebie liczyć. Chętniej podejmujesz wyzwania, nie tylko te na siłowni, ale i w życiu. 

Zwiększenie koncentracji i poprawa pamięci

Regularny trening wspomaga funkcje poznawcze, takie jak koncentracja i pamięć. Poprzez poprawę przepływu krwi do mózgu, ćwiczenia pomagają nam skupić się na zadaniach i lepiej zapamiętywać informacje. Dlatego jeśli masz przed sobą jakieś egzaminy, czy zaliczenia to nie omijaj treningu. 

Budowanie zdrowych nawyków

Regularne treningi na siłowni to nie tylko budowa mięśni, czy spalanie kalorii. To też budowanie hartu ducha poprzez dyscyplinę i zaangażowanie. Wprowadzenie tych elementów do naszej codziennej rutyny pozwala nam na wykształcenie zdrowych nawyków, które pozytywnie wpływają na nasze życie na wielu płaszczyznach. 

Regularny trening na siłowni wpływana na nasze samopoczucie w wielu obszarach. Dzięki niemu możemy radzić sobie lepiej ze stresem i cieszyć się piękną sylwetką. Nie ma lepszego przepisu na pewność siebie. Warto pamiętać, że każdy człowiek jest inny, dlatego też trzeba szukać odpowiedniej dla siebie formy aktywności fizycznej, która sprawia nam radość i satysfakcję. Zdrowe ciało i silny umysł to klucz do lepszego, bardziej zrównoważonego życia.


Zajęcia Fitness na Kuźni to wspólne dążenie do indywidualnych celów.

Zazwyczaj najtrudniej jest nam wykonać ten pierwszy krok do zdrowia i formy. To ta chwila, w której decydujesz się na zmiany, na lepszą wersję samego siebie. Na Kuźni ta droga jest wyjątkowa dzięki treningowi personalnemu, który staje się Twoim towarzyszem w tej podróży ku lepszemu ja. Nie ma jednej drogi do sukcesu Każdy z nas […]