BAZA WIEDZY

Agata Kolis

Kuźnia Łódź Jak być na diecie w świeta

Jak„być na diecie” w Święta?Zespół Fit and Strong radzi.

Z jednej strony nikt z nas nie chce odmówić sobie Świątecznych potraw, z drugiej jednak nie chcemy w trakcie tych 3 dni zaprzepaścić wszystkiego, co osiągnęliśmy do tej pory. W tej sytuacji zachęcamy do umiaru i zdrowego podejścia. Dajcie sobie trochę luzu. Święta to magiczny czas, który ma miejsce tylko raz w Roku, a pamiętaj […]

Z jednej strony nikt z nas nie chce odmówić sobie Świątecznych potraw, z drugiej jednak nie chcemy w trakcie tych 3 dni zaprzepaścić wszystkiego, co osiągnęliśmy do tej pory. W tej sytuacji zachęcamy do umiaru i zdrowego podejścia. Dajcie sobie trochę luzu. Święta to magiczny czas, który ma miejsce tylko raz w Roku, a pamiętaj że w 3 dni nie zaprzepaścisz tego nad czym pracowałeś kilka tygodni czy też miesięcy.

Dzisiaj podsyłamy Wam kilka wskazówek jak poradzić
sobie z tym dylematem:

1. Zdrowe podejście

Jeśli przez kilka tygodni/ miesięcy sumiennie pracujesz, trzymasz się diety to te 3 dni nie sprawią
nagle, że Twoja waga wzrośnie do wagi sprzed redukcji. Dlatego zamiast zastanawiać się co jeść
w Święta, żeby nie przytyć, zastanów się co i ile zjeść, żeby utrzymać wagę, którą w tym momencie
już osiągnąłeś.

2. Umiar i rozsądek

Owszem, czekamy na Święta cały Rok, ale chyba nie czekamy na nie tylko po to, żeby się najeść bez opamiętania? Główne założenie to czas spędzony z rodziną, najbliższymi, a nie to żeby się najeść bez umiaru.

3. Przygotuj się odpowiednio do tych 3 dni.

Jeśli wiesz, że kiedy zasiądziesz do Wigilijnej kolacji będzie czekać na Ciebie sporo nadprogramowych kalorii, zrób na nie miejsce! Kilka dni wcześniej możesz odjąć 200-300 kcal każdego dnia ze swojej diety albo zrobić kilka dodatkowych treningów. Dzięki temu wytworzyć ujemny bilans kaloryczny, który będziesz mógł nadrobić w Święta.

4. A w Wigilię…

Bazuj na lekkich posiłkach, sałatkach, zupach, niskokalorycznych posiłkach do czasu kolacji. Kilka godzin postu spowoduje, że kolacja będzie smakować jeszcze lepiej. Pij w tym dniu dużo wody i wybieraj produkty/posiłki wysokobłonnikowe, które pomogą Ci w trawieniu. Spróbuj wszystkiego co będzie na stole, ale nakładaj na talerz tyle, by po nałożeniu wszystkiego powstała porcja jednego posiłku, a nie 3 czy 4.

5. W Pierwszy i Drugi Dzień Świąt.

Wyjdź na spacer z rodziną, poruszaj się trochę.

6. A po Świętach?

Nie dojadaj resztek aż do Sylwestra… Wróć jak najszybciej do swojej diety i do swoich starych, wypracowanych nawyków.
Pamiętaj że zarówno zbyt restrykcyjne podejście do diety w Święta, jak i brak umiaru odbije się negatywnie na atmosferze Świąt, Twoim samopoczuciu i sylwetce.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia chcielibyśmy życzyć Wam, aby te Święta były czasem spędzonym w gronie najbliższych, w atmosferze domowego ciepełka i radości. Niech ten 3 dni w całym Roku będą czasem spokoju, odpoczynku i regeneracji, abyście po Świętach wrócili pełni energii; ze zdwojoną siłą do działania!

Wesołych Świąt! Trzymajcie się cieplutko!

Życzy team FitandStrong – Agata Kolis i Maciej Pietkiewicz


Zajęcia Fitness na Kuźni to wspólne dążenie do indywidualnych celów.

Zazwyczaj najtrudniej jest nam wykonać ten pierwszy krok do zdrowia i formy. To ta chwila, w której decydujesz się na zmiany, na lepszą wersję samego siebie. Na Kuźni ta droga jest wyjątkowa dzięki treningowi personalnemu, który staje się Twoim towarzyszem w tej podróży ku lepszemu ja. Nie ma jednej drogi do sukcesu Każdy z nas […]